ozatilim-mtsk@hotmail.com

B Sınıfı Ehliyet

B Sınıfı Ehliyet ile Manuel veya Otomatik vitesli Otomobil, Motorlu Bisiklet, 4 tekerlekli Motosiklet (ATV) kullanabilirsiniz.

B Sınıfı Ehliyet alma süreci:

B sınıfı sürücü belgesi almak için Özatılım  Sürücü Kursuna kayıt olunur. İlk olarak yazılı sınavına hazırlık amacı ile 1 hafta sürecek teorik eğitim kurumumuz sınıflarında verilir. Derslerin tamamlanmasının ardından size uygun tarih ve saate e-sınav randevusu alınır.  E-sınava girip geçmeniz halinde simülatör ve akan trafikte direksiyon dersleriniz başlar. Direksiyon derslerinizin tamamlanmasının ardından Milli Eğitim tarafından düzenlenen direksiyon sınavına girersiniz. Direksiyon sınavından geçmeniz durumunda ise Sürücü Kursumuzdan adınıza düzenlenecek sertifika ile herhangi bir İl veya İlçe Nüfus Müdürlüklerinden ehliyetinizi alabilirsiniz.

 

B Sınıfı Ehliyet almak için yaş şartı nedir?

Otomobil ehliyeti almak için 18 yaşını doldurup 19 yaşından gün almak gerekmektedir.

 

Sürücü Kursu Sınavında hangi derslerden sorumlu olacağım?

Trafik ve Çevre Bilgisi Dersi,  Trafik Adabı Dersi,  Motor ve Araç Bilgisi Dersi,  İlk Yardım Dersi

 

Direksiyon dersleri ne zaman düzenlenir?

Direksiyon dersleri kurumumuz direksiyon araçları ile randevu sistemi ile düzenlenmektedir. Direksiyon dersleri kişinin direksiyon bilgisine göre ilk derslerde Direksiyon Eğitim Simülatörü ile de başlayabilir.

 

Araç kullanmaktan korkuyorum heyecanımı nasıl yeneceğim ?

Kursiyerlerimiz direksiyona oturma korkusunu ve heyecanını vereceğimiz Direksiyon Eğitimi Simülatörü dersleri ile yenecektir.

 

Ehliyet Sınav Tarihleri ne zamandır?

Ehliyet Sınav Tarihleri randevulu e-sınav sistemine geçildiğinden kişiye özeldir.Eğitimlerin tamamlanmasının ardından kursumuz tarafından size uygun tarih ve saate e-sınav randevusu oluşturulacaktır.

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.